Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

3 MEDALE POLAKÓW NA MEJ!
Data utworzenia: 2011-09-20 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 5082
W zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy Juniorów (Albena, 10-21.09.2011)  reprezentanci Polski zdobyli 3 medale zajmując tym samym drugą lokatę w klasyfikacji medalowej. Przedstawiamy medalistów:

Alicja Śliwicka (UKS "OPP" Toruń)  - ZŁOTY MEDAL w grupie do lat 10.

Alicja uzyskała zdecydowanie najlepszy wynik Mistrzostw - 8.5/9! Po remisie w pierwszej rundzie w poczynania torunianki mogła wkraść się niepewność, jednak z każdą kolejną rundą Alicja "rozkręcała się" i do końca turnieju nie oddała nawet połówki. Wielke gratulacje dla zawodniczki z Torunia!

Alicja Śliwicka - Mistrzyni Europy 2011

O krok od medalu w tej samej grupie wiekowej była Agata Dwilewicz (KSz Polonia Wrocław), która zajęła 4 miejsce, minimalnie ustęując rywalce wartościowaniem. Medal był dosłownie o krok, gdyż po 8 rundach Agata dzieliła trzecią lokatę a w dodatku ostatnią partię wygrała.. Tym razem Caissa uśmiechnęła się do innej zawodniczki.

Alicja Śliwicka i Agata Dwilewicz na ceremonii zakończenia Mistrzostw

MARCEL KANAREK (AKSz "Hetman-Politechnika Koszalińska" Koszalin) - SREBRNY MEDAL w grupie do lat 18

Marcel Kanarek (7/9) w najstarszej grupie wiekowej zasłużenie zdobył srebrny medal, w ostatniej rundzie znalazł fantastyczną drogę do zwycięstwa, w wydawałoby się remisowej koncówe. Na uwagę zasługuje komplet pięcu zwycięstw czarnym kolorem, co przy 4 remisach białymi pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium.

Marcel Kanarek wicemistrz Europy do lat 18

JAN KRZYSZTOF DUDA (MKS MOS Wieliczka) - SREBRNY MEDAL w grupie do lat 14

Zawodnik Wojtaszek Comarch Teamu upatrywany był w grupie głównych faworytów Mistrzostw, mimo że rozstawiony był z 3 numerem startowym. Jan nie zawiódł oczekiwań, w kilku partiach pokazując wielką siłę gry i pewnie zdobywając kolejny medal do swojej kolekcji.

Jan Krzysztof Duda wicemistrz Europy do lat 14

Wszystkim medalistom gratulujemy!

Oprócz medalistów na uwagę zasługuje świetny występ naszych zawodniczek w grupie do lat 12, które dosłownie otarły się o medal. Oliwia Kiołbasa zajęła 4 miejsce, a Agnieszka Dmochowska 5.