00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

BRĄZOWY MEDAL P. TECLAFA W MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW AL-AIN
Data utworzenia: 2013-12-09 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 20835

Mistrzostwa Świata Juniorów w grupach wiekowych od 8 do 18 lat odbyły się w Al-Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 17-29.XII.2013. Mistrzostwa rozegrano  na dystansie 11 rund. 

 Wspaniały sukces odniósł reprezentant KKS Ormuzd Kartuzy Paweł Teclaf, który w grupie do lat 10 wywalczył brązowy medal. Paweł zdobył aż 9 punktów z 11 partii, warto zwrócić uwagę na ogromną konkurencję i ilość uczestników w tej grupie (aż 199) co tym bardziej podkreśla wyczyn zawodnika z Kartuz.  Wspaniały finisz 4/4 i dobre wartościowanie pomocnicze dało Pawłowi upragniony medal. Gratulacje dla Pawła, oraz wszystkich osób które pomogły Pawłowi w odniesieniu sukcesu - rodzicom, trenerowi Jędrzejowi Długoszowi oraz życzliwym osobom wspomagającym wyjazd Pawła na Mistrzostwa.

Paweł Teclaf na MŚJ w Al-Ain fot. Anna Harazińska

Znakomicie wypadły także Oliwia Kiołbasa (w grupie do lat 14) oraz Mariola Woźniak i Ewa Harazińska (w grupie do lat 16).
  Oliwia i Mariola zajęły najgorsze dla sportowca 4 miejsce. W trakcie trwania ostatniej rundy wszystko wskazywało, że obie zdobędą medale. Mariola w walce z Chinką miała realne szanse na zwycięstwo i złoty medal, niestety w niedoczasie pogubiła się i ostatecznie to jej przeciwniczka sięgnęła po złoto. Oliwia ostatnią partię pewnie wygrała i czekała na rozstrzygnięcia na pozostałych szachownicach. Niestety inne partie potoczyły się nie po myśli Oliwii i ostatecznie zawodniczka z Augustowa kolejny raz na imprezie mistrzowskiej pechowo zajmuje miejsce tuż za podium. Tuż za Mariolą znalazła się Ewa, która na pewno turniej zaliczy do udanych. 
Oliwia Kiołbasa fot. Anna Harazińska

W czołowej 10 znalazł się także Jan-Krzysztof Duda, który mając pierwszy  numer startowy zajął 8 miejsce. Ten turniej udowodnił jak ciężko gra się w roli faworyta i w każdej partii trzeba przebijać się przez przeciwników grających na remis.
Większość naszych pozostałych zawodników zagrała na miarę możliwości, część zawodników z pewnością wróciła z niedosytem a inni cieszyli się z cennych zwycięstw z dużo wyżej rozstawionymi przeciwnikami.
 


 W dniu wolnym odbyły się także Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Błyskawicznych, w który wystąpiło ośmiu Polaków. Srebrny medal w grupie do lat 8 zajął Oskar Ogłaza.

Oskar Oglaza. fot. Anna Harazińska

 Relacje z mistrzostw ukazywały się codziennie na stronie Młodzieżowej Akademii Szachowej ---> 
Wyniki Polaków ---> 

 Polskę reprezentowało 21 zawodników: Kamil Dragun, Jan Krzysztof Duda, Kacper Drozdowski, Łukasz Licznerski, Damian Lewtak, Łukasz Jarmuła, Ryszard Eggink, Mikołaj Tomczak, Maria Leks, Mariola Woźniak, Oliwia Kiołbasa, Ewa Harazińska, Magdalena Harazińska, Alicja Śliwicka, Tymon Czernek, Oskar Ogłaza, Arkadiusz Babiarz, Paweł Kozłowski, Paweł Teclaf, Laura Czernikowska, Lidia Czarnecka.
 Ekipa trenerska: Marek Matlak,  Leszek Ostrowski, Maciej Nurkiewicz, Kamila Klimaszewska, Michał Smoła, Marcin Taboła. 
Osoby towarzyszące: Ogłaza Krzysztof, Czernek Paweł, Blus-Czernek Monika, Czernek Pola, Duda Wiesława, Czarnecki Robert, Kozłowski Andrzej, Eggink Raimondo, Teclaf Jarosław, Kiołbasa Joanna, Babiarz Justyna, Babiarz Mariusz, Czernikowska Jolanta, Czernikowski Robert.
 Kierowniczką ekipy była Anna Harazińska.

Polska reprezentacja na MŚJ 2013

Mistrzostwa będą rekordowe pod wielu względami, padnie rekord frekwencji (około 1.800 uczestników). W każdej grupie gra ponad setka uczestników,  a w niektórych liczba sięga ponad dwustu.
 

Ilustrowany raport wraz z ciekawą statystyką zamieszczono na portalu chessbase: http://en.chessbase.com/post/world-youth-championship-2013-in-al-ain


---> strona mistrzostw

 
 
Aktualnie online 3 gości