Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

HEBERLA MISTRZEM POLSKI W BLITZU
Data utworzenia: 2010-05-30 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 2069
Arcymistrz Bartłomiej Heberla, reprezentant klubu WASKO HetMaN Szopienice Katowice, z dorobkiem 12 punktów z 13 partii został mistrzem Polski w szachach błyskawicznych. Drugie miejsce, z taka samą ilością punktów zajął arcymistrz Bartosz Soćko (WASKO HetMaN Szopienice Katowice), a trzecie, ze stratą pół punktu do liderów, arcymistrz Wojciech Moranda (UMKS Żak Kielce). W turnieju uczestniczyło 56 zawodników. W konkurencji kobiet startowało tylko 5 zawodniczek. Mistrzynią Polski została: Joanna Węglarz (ŻTMS Baszta Żnin), wicemistrzynią WIM Joanna Worek (JKSz MCKiS Jaworzno), a brązową medalistką została WFM Jolanta Guzik (JKSz MCKiS Jaworzno). W rywalizacji drużynowej mistrzem Polski został: WASKO HetMaN Szopienice Katowice I - 19 punktów, wicemistrzem - ŻTMS Baszta Żnin I - 18, medal brązowy wywalczyło KSz Odrodzenie Kożuchów - 17. Startowało 11 drużyn. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Jedyną drużynę kobiecą na MP wystawiło JKSz MCKiS Jaworzno, z tej przyczyny wystartowała ona w turnieju męskim i zajęła w nim 9 lokatę.