Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET I MĘŻCZYZN DO LAT 20
Data utworzenia: 2008-02-08 | Autor: Administrator | Odsłon: 2580
W Środzie Wielkopolskiej w dniach 25.01 - 03.02.2008 rozegrany został finał szachowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn do lat 20.

Joanna Majdan (AKS Hetman-Politechnika Koszalińska) i Jacek Tomczak (Pocztowiec Poznań) zostali Mistrzami Polski do lat 20 na rok 2008.

Joanna Majdan Jacek Tomczak

Jacek Tomczak (Pocztowiec Poznań) po dogrywce z Wojciechem Morandą (UMKS Żak Kielce) został Mistrzem Polski Mężczyzn do lat 20 w szachach. W turnieju kobiet zwycięstwo już wcześniej zapewniła sobie Joanna Majdan (AKS Hetman-Politechnika Koszalińska).

J. Majdan przez cały turniej była klasą sama dla siebie i prowadząc od pierwszej rundy uzyskała w sumie 9,5 pkt. (na 11 możliwych). Drugie miejsce z wynikiem 8,5 pkt. zajęła jej klubowa koleżanka z Koszalina Kinga Zakościelna, a brązowy medal z 6,5 pkt. zdobyła wielkopolanka Jagoda Gołek (Chrobry Gniezno).

Znacznie bardziej wyrównana rywalizacja toczyła się w turnieju mężczyzn. Po 11 rundach dwóch zawodników: J. Tomczak i W. Moranda zgromadziło po 8 pkt. i w tej sytuacji, zgodnie z regulaminem Mistrzostw Polski, sędzia główny Rafał Siwik, zarządził dogrywkę pomiędzy oboma mistrzami międzynarodowymi. Obydwie partie dogrywki zakończyły się remisem (podobnie zresztą jak rozegrana dzień wcześniej rozegrana partia tymi zawodnikami), więc o tytule Mistrza Polski rozstrzygnęło dodatkowe wartościowanie uzyskanych rezultatów. Lepsze wartościowanie pomocnicze miał zawodnik poznańskiego Pocztowca i to on odjechał ze Środy Wlkp. ze złotym medalem. Trzecie miejsce zajął Piotr Brodowski (7,5 pkt - KSz Odrodzenie Kożuchów), który prowadził przez większość rund, ale pod koniec zawodów opadł z sił.
Szachowe Mistrzostwa Polski do lat 20 już po raz piąty odbyły się w Środzie Wielkopolskiej. W mieście tym szachiści od lat znajdują dobre warunki gry i zakwaterowania oraz zaangażowanych organizatorów z braćmi Jerzym i Pawłem Owczarzakami na czele.
(informacja z oficjalnej strony mistrzostw)